24 Mayıs 2012 Perşembe

Lohusa Hazırlığı Yapanlara Bardak, Yastık, Dönence Örneği


İstanbul'a gitmeden iki gün önce Sevim arkadaşımın bebek mevlüdünde çektim kendi elleri ile hazırladığı bu CiCi'lerin fotolarını. Yolculuk yoruyor haliyle insanı, hem yorgunluk hem de kurs ancak toparlanmaya başladım.

Bu akşam yine bol fotolu bir post hazırladım sizin için. Arkadaşım yukarıdaki tepsi, bardakları ve sürahiyi hazır kurdela, boncuklar ve kumaş çiçeklerle süslemiş. Daha önceki ziyaretimizde bize bu bardaklarda lohusa şerbeti ikram etmişti.


Çocuk odasında yine kendinin hazırladığı dönence. Bence çok CiCi.. (^_^)


Kapı süsü ve bebek şekerlerini ikram ettiği sepeti. Sepeti şimdi böyle değerlendirmiş, e hoş olmuş.. (^_^)
Sarp Arasın kırmızı altın yastığı ve mevlütte üzerine yattığı bebe yastığı. Yane annesinin marifeti.


Eline koluna sağlık arkadaşım, Allah bebişini analı babalı sağlıcakla büyütmek nasip etsin İnşallah..
ŞimdiliK 

2 yorum:

  1. Ne güzel yapmış maşallah hepsi çok güzel olmuş.Bebişini de sağlıkla,mutlulukla büyütür inş.En çok dikkatimi çeken bindallı oldu.Aynı bindallıyla başındaki taşı ben kınamda kullanmıştım.Mevlütte kullanıldığını ilk defa görüyorum.Bende birdaha kullanılmaz diyordum,kendiminkini de saklayayım bari:)

    YanıtlaSil
  2. Tabii ya sakla arkadaşım, ben de ilk defa gördüm iyi düşünmüş diye burada yayınladım.. iki bebişim var hiç aklımıza gelmemiş mevlütlerini geçtim bizde kız çocukları altı aylık olunca mevlüt okunur kızlara kına yakılır (öyle bir adet işte) kızıma bindallı yaptırdım ben de onunla birlikte giyiseydim güzel olurdu tüh tüh-vah vah, neyyse.. (^_^)

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...