9 Şubat 2015 Pazartesi

Su Şişesi Kılıfları

Yoğun geçen bir yarıyıl tatilinin ardından Merhaba Blogum. Tatilde annecim ve yeğenim ile birlikte çok keyifli bir 10 gün geçirdik desem, yarı yarıya yalan olur. Eskiden de tatillerde yapılmak üzere sayfa sayfa ödevler verilir miydi? Yoksa "Çocuklar güzel bir tatil geçirmeniz dileklerimizle, tatilde bol bol kitap okumayı unutmayın" mı denirdi? Çocuklar bir yandan tatilin keyfini çıkarmak isterken, diğer yandan da isyanları oynadılar. 

Bu arada hamarat Cadımın ilk öğrencelik tığ örgüsünü bir pet şişesi tabanına ölçü alınca baktım gayet uygun olmuş, bu su şişesi kılıflarını örmeye başladım. 


İlk denemelik kılıfı kızıma ördüm. Örmesi çok zevkli, bir gecede bitiverdi. Ben en çok böyle hemencecik bitiveren işleri severim.


İkinci deneme kardeşimin kızı için. Aslında Lecivert gibi görünse de fotolarda kılıfın rengi mosmor ve üzeri fuşya ile süslendi. Mor ve Fuşya renklerini birlikte kullanmayı çok severim. 
Su içmeme gibi bir problemi olan bir yeğenim vardı. Tabii bu bazı sağlık problemlerini de beraberinde getiriyor. Artık su şişesini yanında taşıyor ve aklına gelmese de "suyunu içtin mi?" diye sorduğumuzda hiç aranmadan hemen suyunu içiyor. İnşallah bu sıkıntısını böylece atlatmış olur.  


Üçüncü şişe kılıfı görümcemin oğlu için. Nekadar siyah görünse de rengi, Lacivert üzerine Mavi. Araba hastası oğlan oğlancığım hediyesini çok beğendi, haliyle ben de çok mutlu oldum.


Çocuklara okula giderken suluklar alıyoruz, bir süre sonra en pahallısı da olsa bir yerinden kopuyor, kırılıyor o da olmadı pipeti kirleniyor diye ben suluk almaktan çoktaan vaz geçtim. Pet şişe suyu alıyor bir kaç kullanımdan sonra çöpe atıp, yenisini alıyorum. Çoğu zaman da şişeler okulda kaldığı için çöpe atma fırsatı bulamadan yenilemiş oluyorduk. En fazla şişeyi kaybetmediğimiz zaman bizim cadı kapağını tam kapatamadan çantasına koyuyor ve hoş olmayan bir manzara ile karşılaşıyordum.  Artık bu sorunların hiç birini yaşamıyoruz. Benim için keyifli bir çalışma oldu. 
    Şimdilik CiCi KaLıN.. (^_^)  


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...