20 Mart 2013 Çarşamba

Saş Dökülmesine Savaş Açtım

Uzunca bir aradan sonra merhabalar canlar.. Kıştı soğuktu derken bu gece yeniden PCmin başına oturdum nihayet. Sobalı evlerin dertlerinden biri bu.. kışın soğunda sobanın başından ayrılıp evin bir başka odasında vakit geçiremiyor insan, buz kesiyor adam akıllı.  Maalesef bu kış PCmiz soba olmayan odalarımızdan birinde kalmak zorundaydı. Neyse bu gece hava güzel ve Tatlı CaDı olarak tatlı tatlı yazmak şahane.. (^_^)

Taaaa.. yarı yıl tatilinden önce saç dökülmesi problemlerimize karşı savaş açtım ama ancak yazmak nasip oluyor. Kızımın saçı dökülür, annesinin saçı dökülür, hele babamızın saçını sormayın gitsin tepeden tepeden açılmaya başladı.. Bir gün arkadaşımda tesadüf ettim. Bir miktar karanfili kaynatmış, kızının saçını tararken saçı gürleşsin diye önce bu karanfilli su ile ıslatıyor daha sonra saçına şekil veriyor (topluyor). O bu işlemi seyrek olan kızının saçları gürleşsin diye yapıyormuş. Ben de netten baktım her yerde anı şey yazıyor tabii ki hep kopyala yapıştır yapılmış belli ama şimdi konumuz bu değil.. 

Konu dağılmadan devam edeyim.. Aynen nette tarif edildiği gibi bir avuç karanfili yarım litre suda 24 saat beklettim. Bu iş için kullanmak üzere fısfıslı kolonyalardan alıp kolonyayı boşalttım, karanfilli sudan koyup eşimde, bende ve kızımda kullanmaya başladım. Eşimin saçına ilk karanfilli suyu sürdüğümde elime bir avuç saç yapıştı, zamanla elime yapışan saç miktarı azaldı hatta elimi de fotograflamıştım ama fotoları şimdilik bulamadım. Bende ve kızımda pek bir değişiklik yok gibiydi taa ki arı poleni yemeye başlayana dek. Şu an inanılmaz derecede saçımın dökülmesinde bir durgunluk var. tamamen kesilmiş değil ama avuçlarım eskisi gibi dolmuyor. Karanfilin saç dökülmesine etkisi var ama arı polenin hem saç dökülmesine hem de unutkanlığıma gözle görülür derecede olumlu bir etkisi oldu diyebilirim.


Karanfili suda 24 saat beklettikten sonra süzün çok tatlı bir renk alıyor, miss gibi de kokuyor.. 


CimCimemin saçına karanfilli su sıktıktan sonra fotografçılık oynadık, yine bir sürü CimCime pozu çektik.. Herhese Sevgiler, Seygılar.. ŞimdiliK.. 


3 yorum:

  1. ben o cimcimeyi yemek istiyorum cadicim hosgeldin sefalar getirdin cok dogal ustelik yapimida kolaymis cnm ben yillardir cam terebentun esansini sampuanim icine katiyorum sac diplerinindeki gozenekleri aciyor tertemiz yapip dokulmuyor

    YanıtlaSil
  2. yazılarınızı özlemişim Tatlı Cadı! bu formülü ilk defa duydum benim de saçlarım seyrek sadece kıvırcık olduğu için kurtarıyorum durumu bunu kesinlikle denicem zaten karanfil eksik olmaz bizim evde :) paylaşım için teşekkürler sevgiler:)

    YanıtlaSil
  3. ben de çok çok özlemişim canlarım cicilerim, hoş bulduk ciğerlerim.. (^_^)

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...