8 Mart 2018 Perşembe

Kelebekli Mumluklar


Bu günkü postum canım kızım Tatlı Cadımın hamarat ellerinden gelsin. Kızım bu mumlukları daha önce benim için, sonra yılbaşında arkadaşı için yapmıştı.. Bir güzel fotolarını çektik fakat paylaşamadık taa ki dün babamız elinde bir demet sümbül ile evimize gelene dek. O da ne.. sümbüllerimizi koyacak bir vazomuz dahi yok. Ona mı koysak buna mı koysak derken bizim cadı yaptığı mumluklardan birine suyu doldurup sümbülleri koyuverdi.. Ah güzel kızım, eline sağlık meğer ne güzel vazom varmış benim. 
Haydi bakalım o zaman gelsin görsellerimiz......    

Kelebek kanatları rulo şeklinde satılan yapışkanlı kağıtlardan kesilip kavanoza yapıştırıldı..  


Bu aşamada bir ipucu paylaşmak isterim.. Mumlukları boyamak için normal su bazlı boya kullanıldı.. Bu boya cama tutunmaz aslında fakat boyamadan önce bir kat su bazlı vernik sürülürse su bazlı boya cama fikse olmasa da daha sağlıklı tutunur. Eskiden bu kadar ürün çeşidi bulunmadığı dönemlerde uyguladığım metal ve cam objelerimi hala sağlıklı bir şekilde kullanıyorum. Hunharca yıkanıp silinmedikleri sürece hiç bir sorunla karşılaşmazsınız..Kelebeklerdeki ince ayrıntılar bir iğine yardımı ile yapıldı..


Tatlı Cadının yılbaşı hediyesi olarak arkadaşına yaptığı mumluktan bahsetmişken çocuklarımın yardımı ile yılbaşı gecesi için ben de arkadaşıma  bu bitter çikolatalı bol bonibonlu pastayı yapmıştım.. Cıvıl cıvıl olan bu görselleri de sırası gelmişken paylaşmak istedim..Babamızın mis kokulu sümbülleri vesilesi ile biz de tüm kadınların 
8 MART Dünya Kadınlar Gününü kutlarız  7 yorum:

 1. Can elinden, yar elinden. Ne sanslisiniz. Masallah kucuk cadiya, kime cekti boyle becerikli gene acaba?:))
  Pasta nin bonibonlari cok seker duruyor. Dur yahu, sahi sekerdi dimi onlar? :)))

  YanıtlaSil
 2. çok tatlısınız,şeker gibi.. (^_^) bizim tatlı cadı da annesine çeker inşallah.. sevgiler.. (^_^)

  YanıtlaSil
 3. Keşke kadın haklarını konuşmak için bir güne ihtiyaç olmasaydı. Keşke kadınları sevindirme durumu bir günle sınırlandırılmasaydı. Ama sümbüller çok güzel ve sümbül getirmeyi düşünen iyi erkekler var çok şükür, daha çok olsunlar inşallah.
  Pasta nefis, mumluklar şahane! Belli ki armut dibine düşmüş :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Allah ailesine düşkün babaları başımızdan eksik etmesin.. İnşallah devledimiz kadınları koruyacak kanunları tez vakitte düzenler ihtiyacı olan o kadar çok kadın ve çocuk var ki.. Allah korusun hepimizi, hayırlı insanlarla karşılaştırsın inşallah, herkes için dua ediyorum.. dediğin gibi bir güne asla sığımaz canım..

   Sil
 4. eşim bir gün önce bize baharı müjdeledi, köyden gelen bir teyzeden iki demet sümbül almış. Birini iş yerindeki bayan arkadaşlara hediye etmiş diğerini de bize getirmiş. Biz çıkma yıl dönümümüz için yorduk ve eşimin bu güzel jesti vesilesi ile tüm kadınların gününü kutladık.. yazık ki önemli günlerde elinde hediyeler ile gelen bir eşim yok, kırk yılda bir denk gelir bize sürpriz olur ama biz onu böyle çoook seviyoruz..

  YanıtlaSil
 5. Ne kadar da güzel olmuş, ellerine sağlık minik cadının...

  YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...